Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ercan Havalimanı’nın açılışını yapacak

Lefkoşa’da yapımı tamamlanan Ercan Havalimanı’nın açılışını 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı’nın yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Test uçuşları başarıyla tamamlanan havalimanına önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçağı inecek.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, körfez ülkelerinde yapacağı 3 günlük resmi temasların ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) gidecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Ercan Havalimanı’nın yeni terminal binasında KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC Başbakanı Ünal Üstel ve Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu karşılayacak. Açılışın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet, Lefkoşa’daki Atatürk Anıtı’nda düzenlenecek törene katılacak. Çelenk konulması, saygı duruşunda bulunulması ve anma özel defterinin imzalanmasının ardından Dr. Fazıl Küçük Bulvarı geçilecek.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Uraloğlu, KKTC Ercan Havalimanı’nın yeni terminal binasının adanın çehresini değiştireceğini belirterek, “Artan imkan ve kabiliyetleri ile geniş gövdeli uçaklara da ev sahipliği yapacak. 10 milyon yolcu kapasiteli Türkiye’nin yüzyılı, sadece ülkemizin değil, evlatlarının da içinde bulunduğu bir yüzyıl olacaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu