Haber

Cumhurbaşkanı Altay, Türkiye’nin İlk Hac Kervanını Uğurladı

Türkiye’nin 2023 yılındaki ilk hac konvoyu Konya’dan dualarla kutsal topraklara uğurlandı. Sultan Selim Camii’nde düzenlenen uğurlama programına katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, böyle bir ana şahit olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek, sabırla bekleyen herkese hac ibadetinin bir an önce nasip olmasını diledi.

Konya’dan uğurlanan Türkiye’nin 2023 yılındaki ilk hac ziyareti için düzenlenen programa Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay katıldı.

Sultan Selim Camii’nde düzenlenen uğurlama programında önce Kuran-ı Kerim okundu, ardından Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Öge hacı adaylarına kısa bir konuşma yaptı. prof. Öge, “Devletimiz ve ülkemiz adına bizi ilk günkü faaliyete layık gören Rabbimize hamd olsun, Efendimize salât ve selâm olsun. İnşallah 3 bin 500’e yakın hacca giden kardeşimizi uğurlayacağız. Yolunuz açık olsun. İbadetiniz kabul olsun. Allah bana gururlu bir hacı nasip etsin.”

Hac adaylarıyla bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, böyle bir mutluluğa şahit olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Altay, “Türk Asrında böyle hayırlı bir işe başlamak bizim için büyük bir mutluluk. 2023 yılının ilk Hac Grubunu Sultan Selim Camii’nden uğurluyoruz. Hepsine kazasız yolculuklar dilerim. Sabırla hacca gitmeyi bekleyen tüm vatandaşlarımıza bir an önce hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ardından Türkiye’nin ilk hac konvoyu Konya’dan dualarla uğurlandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu