Yaşam

Yaratıcı Çocuk Festivali, Faber-Castell ana sponsorluğunda dördüncü kez düzenlendi

Türkiye’de Adel Kalemcilik çatısı altında tüketicisiyle buluşan Faber-Castell, 2-3 Eylül tarihleri ​​arasında KüçükÇiftlik Park’ta düzenlenen Yaratıcı Çocuk Festivali’nin ana sponsoru oldu. Bu yıl yaklaşık yirmi bin kişinin ziyaret ettiği festivalde çocuklar, Faber-Castell’in festival alanında düzenlediği birçok farklı yaratıcı atölyede, yaş gruplarına özel etkinliklerle hayallerini şekillendirme ve yaratıcılıklarını geliştirme fırsatı buldu.

2018 yılından bu yana Yaratıcı Çocuk Festivali’nin ana sponsoru olan Faber-Castell, hayallerine renk katmak isteyen tüm çocuklara destek olmaya devam ediyor. 260 yılı aşkın süredir gelenek ve yeniliği başarıyla birleştiren Faber-Castell, Türkiye’nin en kapsamlı çocuk ve aile organizasyonu “Yaratıcı Çocuklar Festivali”nde ziyaretçilerin yaratıcılıklarını ve duygusal zekalarını destekleyecek deneyimler yarattı.

 

Çocuklar “Her Şey Atölyesi”nde diledikleri her şeye kavuştular

Kırtasiye sektöründe köklü bir geçmişe sahip deneyim markası olma vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Faber-Castell, tüketicilerini duygusal zeka ve yaratıcılığın gelişimine katkı sağlayan etkinliklerle destekliyor. Geliştirdiği her işte ve yer aldığı her oluşumda daha fazla yaratıcılık vaat eden Faber-Castell, bu doğrultuda Yaratıcı Çocuk Festivali’nde düzenlediği Her Şey Atölyesi ve düzenlediği deneyim atölyeleriyle soyut fikirleri, duygusal zeka gelişimini ve yaratıcılığı destekliyor. Çocukların farklı yaş gruplarına göre. Boyama etkinlikleri ve artırılmış gerçeklik (AR) alanıyla iki gün boyunca unutulmaz anlar yaşattı. Faber-Castell Herşey Atölyesi’nde çocuklar olmak istedikleri her şeye dönüştüler.

 

Soyut kavramlar somutlaşıyor, hayaller gerçeğe dönüşüyor

Festival boyunca Faber-Castell’in düzenlediği atölyelerde Grip boya kalemleriyle boyanan kaleler, prensler, prensesler ve şövalyeler AR teknolojisiyle canlandırılarak Yaratıcı Çocukların Krallığı’ndaki yerini aldı. Minik şefler külahlarına yerleştirdikleri rengarenk hamurlu dondurmalarla hamur atölyesinden ayrıldılar. My Shape Yaratıcılık Atölyesi’nde kendi modasını yaratan çocuklar, en şık tasarımlarını kız ve erkek çocukların kıyafetlerinde uyguladıkları özel tasarım gözlüklere yansıttılar. Festival alanında çocuklar boya kalemleriyle diledikleri gibi resim yaparak kendi renklerini enstrümanlara aktardılar.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-merzifon.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu