Ekonomi

Son Dakika: Prim ve yeniden yapılandırma borçları için son ödeme tarihi 3 Ağustos saat 23:59’a kadar uzatılmıştır.

Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırmasında vatandaşlar birinci ve ikinci taksit ödemeleri için vergi dairelerine akın ederken, SGK’dan açıklama geldi. SGK, “Her türlü borcun son ödeme süresi 03.08.2023 saat 23:59’a kadar uzatılmış olup, bu tarihe kadar yapılacak ödemeler yasal süresi içinde yapılmış sayılacaktır.” söz konusu.

VATANDAŞLAR VERGİ DAİRELERİNE AKINDI

Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırmasında birinci ve ikinci taksitler bugün ödendi. 7440 Sayılı Vergi ve Diğer Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun’dan yararlanmak isteyen vatandaşlar ile motorlu taşıtlar ve gelir vergisi ikinci taksit ödemeleri için bugün son gündü.

SGK’DAN AÇIKLAMA

Borçlarını ödemek isteyen vatandaşlar sabahın ilk saatlerinden itibaren vergi dairelerinde meşgul olurken, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) açıklama geldi. SGK, prim ve yeniden yapılandırma borçları için verilen sürenin 3 Ağustos’a kadar uzatıldığını bildirdi.

“TAHSİLAT SİSTEMİNDE YOĞUNLUK OLUŞTU”

SGK’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sigorta primi ile yeniden yapılandırma borçlarının son ödeme tarihinin aynı güne denk gelmesi nedeniyle Başkanlığımız tahsilat sisteminde yoğunlaşma olmuştur.

3 AĞUSTOS’A KADAR UZATILDI

Sigortalıların ve işverenlerimizin bu yoğunluktan dolayı herhangi bir mağduriyet yaşamaması için cari dönem prim borçları, yeniden yapılandırma borçları ve diğer tüm borçlar için son ödeme tarihi 31.07.2023 olan son ödeme tarihi, Kanunun 4.fıkrası esas alınmıştır. 5510 sayılı Kanun’un 100. maddesi, 03.08.2023 saat 23:00. :59’a kadar uzatılmış olup, bu tarihe kadar yapılacak ödemeler yasal süresi içinde yapılmış sayılacaktır. Sigorta primi teşvik ve matrahlarından yararlanmaya devam etmek, zamanında ödenmeyen primler nedeniyle gecikme cezalarına ve gecikme zamlarına maruz kalmamak ve yeniden yapılanma ödeme planlarını ihlal etmemek için belirtilen tarihe kadar ilgili borçların ödenmesinde yarar vardır. tarih. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

kestel-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu